פתיחה בקבלה

פתיחה בקבלה

מה זה פתיחה בקבלה?

אז קודם בו נבאר מה זה לא !

זה לא פתיחה בספר הזוהר, אין אזכור כזה בספרות העתיקה, זאת המצאה של "קבליסטים" מודרניים ואין לפתיחה בספר הזוהר שום יסוד בספרי הקבלה המעשית. (לפחות לא שאני נתקלתי בהם ועברתי על לא מעט כתבי יד וכן ספרים שבדפוס)

אז מי שאומר לכם שהוא יפתח לכם בספר הזוהר סביר להניח שאינו יודע על מה הוא מדבר.

ולא זו אף זו שהמונח "פתיחה" גם הוא מונח מחודש שאין לו יסוד בכתבי היד העתיקים, אך כבר נהגו העולם להשתמש במונח הזה .

אז מה כן יש ?

המונח פתיחה בא בעצם כתחליף למה שכתוב בספרים העתיקים "הטלת הגורל" ומאחר שיש גורלות המצרכים פתיחה בספר תהלים או פתיחה בחומש ( ולא בספר הזוהר) המכונה גורל הגר"א, אז סביר להניח שמכאן הגיע המונח "פתיחה" על שם שפותחים ספר.

אז כמו שאמרנו המונח הנכון הוא הטלת הגורל ( ונקרא זנאטי בלשון ערבי) וישנם לא מעט גורלות שנהגו להישאל בהם אם גורל הזיווג אם גורל החולה וכן על דרך זה.

ישנם גורלות פשוטים הניתנים להיעשות על ידי כל אחד ואין צריך ידע מקודם וגם לא ידע בקבלה, שבהמשך הראה לכם איך עושים את זה, וישנם גורלות מתקדמים ומאוד מורכבים שצריך כתפיים רחבות, בכדי להסתדר אתם, ובדרך כלל גורלות המתקדמים מטילים לשאלות כבדות וחשובות יותר.

וכבר הביא הרב הגדול אברהם חמוי ז"ל בספרו נפלאים מעשיך וסדרת הספרים דבק מאח האח נפשו ועוד

קרוב לט"ל גורלות עיין שם בספריו ותרווה צימאונך.

ואם רצונך להתמקצע בתום היעוץ הקבלי  כדאי שתשקול להצטרף לקורס קבלה מעשית לימוד אותנטי כמו שלמדנו מהזקנים גם פתיחה וגם טיפול.

אחד הגורלות הכי מפורסמים בכתבי הקבלה הוא גורל החול ונקרא כך על שם הסימנים שהיו עושים בחול, נראה לעניות דעתי כי בזמנם הנייר היה מצרך יקר אז במקום לכתוב בדיו ונייר את הסימנים שגם ככה היו זוקרים את זה אחרי השאלה, אז היו לוקחים קופסה או טבלה וממלאים בה חול ועושים את הסמנים בחול וכך חוזרים חלילה לכל שואל, ומכן השם גורל החול.

אכתוב כן את שמות הגורלות המפורסמים ואבאר אחד מן הקלים לעשיה כדי שכל אחד יוכל לעשות לבד עם עצמו

גורל החומש ונקרא גם גורל הגר"א

גורל המסעות

גרול לרבינו סעדיה גאון

גורל הקנים מתקדמים מובא בספרי קבלה מעשית ומצריך שימוש בשמות הקדושים הובא בארוכה בשורשי השמות להרב משה זכותא ע"ה

גורל החותם הוא מיוחס להרש"ש הקדוש רבנו שלום מזרחי שרעבי ע"ה ומצריך כתיבת קמע ושימוש בטבעת עם חריטה ומשתמשים בה כמטוטלת הנעה על גבי הקמיע

גורל הדין הובא בס"ח אוצ"מ, גורל המיוחס לעזרא הסופר והוא לדעת מי ינצח במשפט על ידי שימוש בגימטריות

גורל דניאל

גורל אחיתופל

גורל אורים ותומים

גורל מהרב חיים ויטאל והוא מהמתקדמים המצריך הזכרת שמות המלאכים

גורל הנקודה לרש"י ז"ל וזה אחד מהמפורסמים דומה לגורל החול, שעושים נקודות נקודות בלי מספר ואח"כ מחברים ויוצאים צורות ולפי הצורות הולכים ללוח התשובות

גורל המעוברת היינו לדעת מין הוולד ומה יהיה טיבו בעולם

גורל הגנב, לדעת מי גנב הגניבה, והוא אחד המפורסמים

גורל החולה, חשוב שמו ושם אמו והיום שבו נפל למשכב ולפי זה ידע מה יהיה עם החולה, ויש כמה כמה נוסחאות בזה וכולם טובים

גורל הזיווג, והוא גם המפורסמים ויש כמה וכמה סוגים ממנו וכולם הולכים למקום אחד, ע"י חישוב שם החתן והכלה, לדעת אם זווגם עולה יפה

גורל העקרה, לדעת ממי סיבת מניעת ההריון וכן תרופות סגולות וקמעים לפריון

ויש עוד ופה הבאתי רק מה שבזיכרוני כעת, אך יש עוד הרבה.

ויש עוד סוג של "פתיחה" והוא בשמות הפרטיים של בני אדם וזאת פתיחה כללית, ובשילוב של שם פרטי ושם הורים ותאריך לידה התמונה תהיה הרבה יותר מפורטת ומדויקת, וזה מצריך גם סיעתא דשמיא לקלוע לאמת בדברים אלו.

אפשר לקרוא את המאמר בנושא פירוש שמות לפי הקבלה על מנת לקבל הבנה יותר עמוקה בנושא הזה

טוב עכשיו בוא נלמד איך עושים גורל הגר"א

אחד הגורלות היותר קלים לעשיה הוא גורל החומש רק  צריך כובד ראש, ולא להתל בגורל היינו לא לשאול כדי לנסות את הגורל כי מי שצוחק מהגורל הגורל בסוף יצחק עליו, וכן לא לשאול את אותה שאלה יותר מפעם אחת, לא לשאול ביום מעונן, וכן אין מטילים גורלות בלילה

אוקי אז אחרי הכללים ניגש למלאכה

לוקחים חמוש ולפתוח הספר הפרשת בראשית ולשים את האצבע על פסוק "זה ספר תולדות אדם" ואז יתפלל את התפילה הזאת " ונתן אהרון על שתי השעירים גורלות גורל אחד לה' וגורל אחד לעזאזל יהי רצון מלפניך אדוני אלוהי ואלהי אבותי למען שמותיך הקדושים והטהורים היוצאים מסופי תיבות הפסוק הזה למפרע, ובשם היוצא מפסוק אדוני מנת חלקי וכוסי אתה תומיך גורלי שתודיעני תכף בהפיכה אחת שאלתי שהיא כך וכך (כאן ישאל את שאלתו) שתהיה אות השביעית של שבעה אותיות שאמנה בשיטה (שורה ) השמנית כדי שאמצא בו ממנה שאלתי שהיא כך וכך (ושוב ישאל את השאלה) בבירור בלי ספק ויחזור על התפילה הזאת שלוש פעמים ובכל פעם ישאל את השאלה שוב, ובסוף יפתח שבעה קבוצות דפים ואח"כ שבעה דפים, ואח"כ יספור שבעה עמודים, (בכל דף יש שני צדדים כל צד של כל דף נקרא עמוד) שבעה פסוקים, שבעה שיטין (שורות) שבעה תיבות, שבעה אותיות, ומהאות השבעית ואילך שם תמצא את התשובה. הכוונה תראה לפי העניין המדובר באותו פסוק שם מרומז התשובה לשאלה שלך.

חשוב לעשות את זה אחרי נטילת ידיים וקצת תפילה לפני כן שה' יתן לכם מענה נכון וצודק ולא לעשות מזה בדיחה או משחק חלילה

10 תגובות

 1. היתי מאוד רוצה לעשות את גורל הגרא למען החטופים.וההסבר לא כל כך ברור.מאיפה לפתוח שבע קבצים ובכלל.אי אפשר לעשות אם לא יודעים במדויק.

  1. לא שבעה קבצים, שבעה קבוצות דפים
   אם אתה לא מבין את ההסבר הנ"ל אז אולי עדיף שלא תעשה…

 2. שבוע טוב הרב, האם ניתן לבצע זאת ע"י חומש רגיל
  (כמו שיש בבית הכנסת – כזה עם פירוש רשי ותרגום אונקלוס שם בצד) יש ברשותי חומש כזה שלם (לא מחולק לכרכים)

  תודה ושבוע טוב

 3. שלום כבדו אני בן 43 רווק גר עדיין אם ההורים שלי
  יש בחורה שאני מאוד רוצה אותה שיפתח לי המזל הגון לזיווג קוראים לה נטליה ,נטלי בת מרינה
  לי קוראים יגאל בן אוסנת אסנת
  מה עלי לעשות?

סגור לתגובות.