לימוד קבלה

לימוד קבלה וחסידות

 

ישנם פמוטות גביעים וכדומה העשויים מכסף טהור, וישנם העשויים מציפוי כסף דמוי כסף ברזל מצופה כסף.

הכלים העשויים מכסף טהור, יקרים עשרות מונים מאלו המצופים, ושימורם קשה. צריך כל פעם לעמול הרבה כדי להבריקם. לעומת זאת את הכלים דמוי הכסף – יש היום פטנט מאנגליה שעל ידו ניתן לעשות שתמיד הכלים נראים יפה, מבריק. השימוש בשני סוגי הכלים שווה, והכלים דמוי הכסף הם כאמור זולים יותר ומבריקים יותר.

ואף על פי כן כולם רוצים כסף טהור, למה?

הסיבה פשוטה, הכלי מכסף טהור גם פנימיותו עשויה מכסף, לא רק החיצוניות! כמו שאמר שלמה המלך ע"ה "אם תבקשנה ככסף וכמטמונים תחפשנה, אז תבין יראת ה' ודעת אלהים תמצא"

 

אנשים מבקשים ורוצים את הדבר הפנימי האמתי, אדם מחפש משמעות אמתית לחייו.

רוב מה שיש לחברה המודרנית להציע, זה חיצוניות, זה סוג של עלטה, הכל מרוח ב"מייק אפ" וקוסמטיקה.

קשה בימינו למצוא את הדבר האמתי, את אותו דבר שגם הפנימיות שלו תהיה יפה ומבריקה כמו חיצוניותו.

אם נבדוק ונתבונן היטב נגלה תבנית מעניינת והיא שככל שהדבר חדש יותר היינו מהשנים האחרונות, הדגש הוא על המראה החיצוני יותר מאשר הטיב ואיכות החומר, לעומת שנים עברו שהמראה החיצוני היה מקום שני בסדרי העדיפויות, אנשים, מפעלים, ובעלי מקצוע היו שמים דגש על טיב החומר ואיכותו, יותר מאשר חיצוניותו.

 

על מנת להגיע לאושר האמתי הפנימי עלינו לחזור אחורה לשאוב מן הבארות שחפרו אבותינו ואבות אבותינו עד אברהם יצחק ויעקב אבותינו הקדושים, יש לנו שורשים עמוקים חזקים ואיתנים של חכמה,תורה  מפוארת "כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים" החכמה היהודית יצירת העל של בורא העולם שכל סודות היקום סודות נפש האדם האור העליון שמחיה את כל הרבדים העמוקים והעדינים ביותר של המציאות.

 

אנשים מסתובבים בעולם מחפשים משמעות לחייהם בכל מני שיטות של עידן חדש ושאר תורות מחודשות, ושכחו את צור מחצבתם כמו שאומר הכתוב "אותי עזבו מקור מים חיים, לחצוב להם בורות–בורות נשברים, אשר לא-יכילו המים.

די לחיפושים ולתהיות הדבר האמתי זה כאן ביהדות, בספרי החסידות והקבלה, אשר הם כמים קרים על נפש עייפה

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *